Pytania i odpowiedzi
Pytania i odpowiedzi
Tutaj możesz znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat programu Mistrzów Kodowania. 

Mamy nadzieję, że rozwieją Twoje wątpliwości lub wręcz zachęcą do wzięcia w nim udziału. 

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz skorzystać z formularza na stronie Kontakt, z którego wyślesz zapytanie.
 
Gdy dziecko chce wziąć udział w programie, rodzic może…
…sprawdzić na naszej stronie czy szkoła jego dziecka bierze udział w naszym programie. Jeżeli tak, dziecko może udać się do nauczyciela prowadzącego, aby zapisać się na zajęcia. Jeżeli nie, w pierwszej kolejności można zaproponować jednemu z nauczycieli udział w naszym programie. Wówczas przedstawiciel szkoły kontaktuje się z nami poprzez formularz dostępny na stronie.

Jeśli szkoła, do której uczęszcza dziecko, nie może zadeklarować przystąpienia do programu, warto sprawdzić inne placówki w okolicy, np.: bibliotekę, Dom Kultury, grupy edukacji domowej.

Scenariusze realizowane w ramach programu Mistrzowie Kodowania, są dostępne na stronie [link], dlatego w sytuacji gdy z rejonu zamieszkania nie zgłosi się żadna placówka, chętne dzieci mogą realizować zadania wraz ze swoimi rodzicami. Zachęcamy wówczas rodziców do regularnego odwiedzania Fanpage MK gdzie pojawiają się zaproszenia do akcji programistycznych.
Jeśli do programu chce przystąpić grupa niebędąca szkołą…
…jesteśmy otwarci na współpracę, choć rzeczywiście do udziału w programie Mistrzowie Kodowania zapraszamy w pierwszej kolejności szkoły. Wynika to z faktu, że nauczyciele zaproszeni na szkolenie, prowadzą później zajęcia programowania z licznymi grupami uczniów. Podczas lekcji lub na zajęciach dodatkowych korzystają z przygotowanych przez nas materiałów, które są zgodne z podstawą programową.
Oczywiście wśród uczestników programu znalazły się również jednostki pozaszkolne. Współpracujemy z bibliotekami, klubami, ośrodkami i domami kultury, grupami edukacji domowej. Edukatorzy organizują w tych miejscach np.: zajęcia popołudniowe, warsztaty. Zobacz też pytanie 5.
Mistrzowie Kodowania to program dla szkół…
…podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Oferta programu Mistrzowie Kodowania to różne poziomy kursów i różne języki programowania – pozwala na pracę z uczniami na każdym poziomie edukacyjnym.
Szkolenia dla nauczycieli są…
…przede wszystkim znakomitą okazją by się poznać. To ważne, ponieważ w trakcie całego roku stanowimy dla siebie grupę wsparcia. Pomagamy sobie, dzielimy się sukcesami i wspólnie radzimy sobie z pojawiającymi się trudnościami.

Zależy nam na tym, aby nauczyciele/edukatorzy, współpracujący z nami w ramach programu, zostali jak najrzetelniej przygotowani do prowadzenia zajęć programistycznych ze swoimi uczniami. Uczestnictwo nauczycieli w szkoleniu jest w związku z tym dla nas priorytetowe. Warsztaty są organizowane regionalnie, prawie w każdym z województw (w dużych miastach). Dwudniowe (najczęściej weekendowe) warsztaty są bezpłatne, po stronie uczestników pozostają tylko koszty dojazdu.
Szkolenia są praktyczne, nie kończą się egzaminem, ale uczestnicy na zakończenie zajęć otrzymują zaświadczenia potwierdzające ich udział w szkoleniu.
 
KONTAKT DLA SZKÓŁIwona Brzózka-Złotnicka
Koordynatorka programu
kontakt@mistrzowiekodowania.pl
tel. 604620645
KONTAKT DLA MEDIÓW Iwona Kruk
iwona.kruk@dfusion.pl