Pytania i odpowiedzi
Pytania i odpowiedzi
Tutaj możesz znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat programu Mistrzów Kodowania. 

Mamy nadzieję, że rozwieją Twoje wątpliwości lub wręcz zachęcą do wzięcia w nim udziału. 

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz skorzystać z formularza na stronie Kontakt, z którego wyślesz zapytanie.
 
Pytania uczniów, na które nauczyciel nie zna odpowiedzi…
…to obawy, o których wspomina wielu edukatorów, debiutujących w programie Mistrzowie Kodowania. Wiele z tych osób, już w trakcie dwudniowego szkolenia dla nauczycieli, przestawało się obawiać ‚trudnych pytań’ ze strony uczniów. Zapraszamy na nasze szkolenie, tam przekonasz się jak to możliwe!

Warto też wspomnieć o nauczycielach, którzy początkowo mieli obawy, a z biegiem czasu, na takie pytania czekali – i z radością obserwowali, jak uczniowie wspólnie znajdowali odpowiedź.
Zajęcia prowadzone są dla grup w przedziale wiekowym i liczbie…
…uzależnionej od indywidualnych możliwości czasowych i sprzętowych szkoły. Jeśli zajęcia są prowadzone w trakcie lekcji, kodującą grupę stanowi zespół klasowy. Jeśli są to zajęcia dodatkowe w szkole czy innej instytucji edukacyjnej grupa może być (i zazwyczaj jest) zróżnicowana wiekowo. Najczęściej grupy dzielone są na poziomy klas np. uczniowie kl.1-3, klas 4-6, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych. Zdarza się, że nauczyciele prowadzą również grupy mieszane z różnych poziomów. Praca z takimi zespołami uczniów ma też bardzo wiele plusów. Uczniowie mogą wzajemnie wspierać się w czasie zajęć i uzupełniać nawzajem dzięki zróżnicowanym umiejętnością.
Uczniowie z klas I-III kodują…
…w intuicyjnym programie Scratch, którego konstrukcja i zasady przypominają budowanie z klocków. Programowanie w takim języku obiektowym sprawia, że nawet najmłodsze dzieci osiągają pierwsze sukcesy w programowaniu i nie mają kłopotów ze zrozumieniem działania prostych algorytmów. Jeżeli szkoła posiada tablety uczniowie mogą skorzystać z mobilnej aplikacji Scratch Jr., która jest idealna dla najmłodszych uczniów.
W programie Mistrzowie Kodowania dzielimy się z nauczycielami innymi narzędziami, których wspierają naukę programowania. Nasi trenerzy to nauczyciele-praktycy, którzy w czasie warsztatów prezentują wypracowaną przez nas metodykę.
Grupa uczestników zajęć liczy tyle osób…
…ile mamy stanowisk w pracowni. Przeważnie jest to od 10 do 15 uczniów, są również większe grupy. Może się zdarzyć, że zajęcia są prowadzone, np. w bibliotece, w której dysponujemy tylko kilkoma komputerami. Naturalnie wówczas grupa może liczyć minimum 6 osób.
 
KONTAKT DLA SZKÓŁIwona Brzózka-Złotnicka
Koordynatorka programu
kontakt@mistrzowiekodowania.pl
tel. 604620645
KONTAKT DLA MEDIÓW Iwona Kruk
iwona.kruk@dfusion.pl