Pytania i odpowiedzi
Pytania i odpowiedzi
Tutaj możesz znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat programu Mistrzów Kodowania. 

Mamy nadzieję, że rozwieją Twoje wątpliwości lub wręcz zachęcą do wzięcia w nim udziału. 

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz skorzystać z formularza na stronie Kontakt, z którego wyślesz zapytanie.
 
Dodatkowe wynagrodzenie za prowadzone zajęcia…
nie jest przewidziane. Organizatorzy zapewniają bezpłatne szkolenie i wsparcie podczas realizacji programu, natomiast same zajęcia są najczęściej realizowane w ramach regularnych zajęć dydaktycznych lub godzin tzw. karcianych, bądź innych zajęć dodatkowych.
Oprogramowanie potrzebne do realizacji programu jest bezpłatne…
…ponieważ darmowy program Scratch, można zainstalować oraz używać zarówno w szkole, jak i w domu bez kupowania licencji. W celu zainstalowania oprogramowania w opcji działającej bez stałego dostępu do Internetu (offline) wystarczy pobrać odpowiednie pliki instalacyjne. Jeśli korzystamy ze stałego połączenia z Internetem, możemy pracować online, uruchamiając program bezpośrednio na platformie scratch.mit.edu. Młodsza odsłona Scratcha - Scratch Jr jest również bezpłatna. Na chwilę obecną wymaga urządzeń mobilnych o minimalnej 7 calowej przekątnej ekranu.

Również App Inventor, umożliwiajacy tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne jest bezpłatny. Do pełnego korzystana z możliwości platformy, potrzebny jest dostęp do stałego łącza internetowego. Dodatkowo użytkownik zakłada konto Google, lub używa obecnego, jeśli takie posiada). Do korzystania z App Inventora potrzebne są także urządzenia mobilne z systemem Android umożliwiające i testowanie i korzystanie z tworzonych aplikacji.

Kolejnym darmowym środowiskiem z którego korzystamy jest Greenfootem. Umożliwia ona naukę programowania w Javie.
Wymagania umożliwiające prawidłowe działanie programu App Inventor…
…dotyczą jedynie posiadania dostępu do Internetu oraz założenia konta Gmail niezbędnego do logowania na platformie App Inventor. Tworzenie aplikacji w App Inventorze nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze, ponieważ aplikację tworzy bezpośrednio na stronie internetowej. Bieżącą obserwację postępu prac nad aplikacją, umożliwia darmową aplikację MIT App Inventor Companion, pobrana na telefon lub tablet np.: w sklepie Play.
Udział w programie Mistrzowie Kodowania może być innowacją pedagogiczną…
…jeżeli spełnimy wymagania formalne wynikające z Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 9 kwietnia 2002 r., z późniejszymi zmianami. Można także ubiegać się o ujęcie zajęć w ramach programów wspierających edukację w poszczególnych miejscowościach (w zależności od polityki oświatowej prowadzonej przez poszczególne organy prowadzące).
 
KONTAKT DLA SZKÓŁIwona Brzózka-Złotnicka
Koordynatorka programu
kontakt@mistrzowiekodowania.pl
tel. 604620645
KONTAKT DLA MEDIÓW Iwona Kruk
iwona.kruk@dfusion.pl