Szkolenia
Szkolenia
Scenariusze, pliki, moduły, instrukcje.
Co roku Samsung organizuje szkolenia - online i stacjonarne dla nauczycieli i edukatorów uczestniczących w programie Mistrzowie Kodowania. Jednodniowe lub dwudniowe zjazdy szkoleniowe odbywają się w każdym województwie. W szkoleniach biorą udział nauczyciele z najaktywniejszych szkół w programie.
W IV edycji przeszkoliliśmy - na szkoleniach stacjonarnych - 1000 nauczycieli i edukatorów pracujących na wszystkich etapach edukacji (od przedszkola do szkół ponadgimnazjalnych).
Oferta szkoleniowa obejmuje elementarne podstawy programowania realizowane w ramach modułów dotyczących pracy “bez komputera” (unplugged). W dalszej kolejności dajemy nauczycielom szansę na poznanie m.in. takich rozwiązań jak Scratch Junior, Scratch, App Inventor i Pocket Code (tworzenie aplikacji mobilnych), Java w środowisku GreenFoot. Prezentujemy także wybrane rozwiązania ze świata robotyki i mechatroniki.
Do tej pory w ramach programu Mistrzowie Kodowania i Mistrzowie Kodowania Junior przeszkolilśmy blisko 4500 nauczycieli.
Ważną częścią naszej oferty szkoleniowej są webinary. To trwające 1,5-2 h szkolenia online, w czasie których nauczyciele mogą poszerzać wiedzę w wybranym przez nich temacie. W ubiegłym roku (2016) zorganizowano 23 spotkania webinarowe dla 4547 nauczycieli, bibliotekarzy i edukatorów. 

 
Webinary podsumowanie
Kolejne cykle webinarowe, które organizujemy, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i są dostępne dla wszystkich chętnych nauczycieli. W jednym spotkaniu może wziąć udział 500 uczestników. Od stycznia do maja 2017 przeprowadzimy kolejnych 21 szkoleń online o zróżnicowanej tematyce, tak aby każdy nauczyciel mógł wybrać coś dla siebie.
Program Mistrzowie Kodowania wraz z prelekcjami i warsztatami obecny jest także na większości znaczących konferencji edukacyjnych. W czasie ich trwania nauczyciele mogą zapoznać się z naszą ofertą oraz rozwinąć swój warsztat pracy w czasie proponowanych warsztatów.
Wszystkie szkolenia i webinary prowadzone są przez trenerów programu Mistrzowie Kodowania. Jest to grupa nauczycieli - praktyków, którzy nieustannie rozwijają swoje kompetencje związane z programowaniem, metodyką oraz miejscem nowych technologii w edukacji. Jako nauczyciele i edukatorzy są pasjonatami i profesjonalistami w tym, co robią.
Czego uczymy nauczycieli w programie Mistrzowie Kodowania?
- warsztatu metodycznego związanego z prowadzeniem zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) i elementów programowania;
- uniwersalnych zasad i reguł, którymi rządzi się świat programowania;
- możliwości wykorzystania programowania w obszarze rozwoju funkcji poznawczych oraz umiejętności szkolnych;
- wykorzystywania narzędzi unplugged (bez komputera) oraz platform, aplikacji i programów dedykowanych grupie wiekowej, z którą pracują;
- wybranych języków i środowisk programowania takich jak Scratch Junior, Scratch, App Inventor, Pocket Code, Java;
- wybranych rozwiązań ze świata robotyki i mechatroniki;
- sposobów łączenia programowania z treściami dydaktycznymi dotyczącymi innych przedmiotów szkolnych.

KONTAKT DLA SZKÓŁIwona Brzózka-Złotnicka
Koordynatorka programu
kontakt@mistrzowiekodowania.pl
tel. 604620645
KONTAKT DLA MEDIÓW Iwona Kruk
iwona.kruk@dfusion.pl